برندینگ به معنای تحقیق و بررسی، گسترش، استفاده و به کارگیری مجموعه ای از خصوصیات متمایز بر شرکت شما است تا مصرف‌کنندگان با محصولات و خدمات شما آشنا شوند و با شما ارتباط برقرار کنند. برندینگ فقط مربوط به یک محصول خاص نیست بلکه شامل تمامی محصولات می‌شود. برند کوکاکولا برای همه ی ما آشناست با اینکه فقط معرف یک نوشیدنی نوشابه است.

برند عالیس را همه می‌شناسند و همه با محصولات آن آشنا هستند هم‌چنین برند نوین چرم، برندی نام آشنا برای تمام افرادی است که از محصولات چرمی درجه ‌یک استفاده می‌کنند. مای نیز یکی دیگر از برندهای معروف در زمینه‌ی لوازم‌ آرایشی است و همه خانم‌ها آن را می‌شناسند.

استفاده از یک محصول و رضایت از آن باعث کسب تجربه می‌گردد و با توجه به همین رضایت مایل هستیم از آن محصول خریداری و استفاده کنیم. علاوه بر این شرکت‌های تولید کننده نیز هنگام تولید این محصولات می‌دانند باید چه تجربه‌هایی داشته باشند و همین عامل باعث می شود که تمامی شرکت‌ها سعی کنند برندی خاص برای خود داشته باشند.

برندینگ چیست؟

معمولاً شرکت‌هایی در زمینه برندینگ یا ریبرندینگ موفق هستند که می‌دانند استراتژی توسعه برند آن‌ها برای به چه چیزهایی نیاز دارند. این شرکت‌های برندینگ از شیوه‌های مختلفی مانند گذاشتن کپشن در اینستاگرام با طراحی‌های منحصربه‌فرد و رنگارنگ، تبلیغ بر روی بیلبوردها و بسته‌بندی محصولات بر اساس علاقه مشتریان، طراحی سایت، طراحی بروشور و… استفاده می‌کنند تا در این زمینه عملکرد موفقی داشته باشند و برای عملی کردن هریک از این شیوه‌ها فکر می‌کنند و وقت می‌گذارند زیرا آن‌ها می‌دانند برندینگ بسیار حائز اهمیت می‌باشد و بیشتر از یک برچسب معمولی نقش دارد. نتیجه‌ی تمام این فعالیت‌ها و اقدامات باعث می‌گردد تا برند شما بین برندهای دیگر محبوب شناخته شود و طرفداران زیادی داشته باشد.

برندینگ فعالیتی است که همه‌ی شرکت‌ها به آن نیاز دارند و در تلاش هستند تا برندی نام ‌آشنا داشته باشند ازاین‌رو ما قصد داریم در این مطلب به شما آموزش دهیم چگونه می‌توانید برندی قوی ایجاد کنید یا به یک آژانس برندسازی خلاق بسپارید و آن را چگونه مدیریت کنید تا به معرفی کسب‌وکار شما کمک کند، مورد تشویق دیگران قرار گیرد، به‌آسانی در ذهن افراد بماند و نسبت به رقیبان خود عملکرد بهتری ارائه دهید.

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *